E l i t E l m a s .

Hakkımızda

Image

Elit Elmas

Hakkımızda

Elit Madencilik Mühendislik Nak. Gıda Dış Tic. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.

2001 Yılında Dünyada mermere adını vermiş olan Marmara Adası’nda, ‘ELİT Madencilik Mühendislik Nak. Gıda Dış Tic. Paz. San ve Tic Ltd. Şti.’ adıyla, esasen mermercilik sektöründeki firmalara, mühendislik hizmetinin yanı sıra, mevcut müşterilerinin ihtiyaç duyduğu makine, ekipman ve sarf malzemelerini tedarik etmek, bu hususlarla ilgili müşavirlik hizmetleri vermek amaçlanmıştır.

Zamanla genişleyen iş hacmimiz nedeniyle, mühendislik kadromuz arttırılmış ve ‘İstanbul Elmas ve Makine Sanayi’ adında yeni bir imalat firması Erdek’te 2004 yılında kurulmuştur. Kurulan bu firma esasen elmas tel ve testere imalatı yapmaktadır.

İmalat, sabit ve işletme sermayesi açısından firmamızın finansman giderlerini arttırmış olmakla birlikte, ürünü geliştirme ve ürünün kalitesinin olumlu yönde arttırılmasına yönelik müdahaleleri mümkün kılmıştır.

Firmamız yürümekte olduğu mühendislik hizmetlerini de (teknik nezaret, işletme projeleri, işletme faaliyet raporları, GSM, ÇED, vs. ) kadrosundaki mühendis sayısını arttırmak suretiyle münhasıran devam etmektedir.

İmalatını yaptığımız, delici dip  tabancalar, martoperfaratörler, matkaplar ve bunlara ait yedek parçaların yanı sıra tel makinelerinde kullanılan alüminyum kasnaklar, kasnak lastikleri, elmas tel ile ilgili yay, pul, sıkma ve ekleme aparatları envanterimizde bulundurulmaktadır.

Kısa geçmişimize rağmen, bu güne kadar süregelen faaliyetlerimiz neticesinde mevcut müşterilerimizde % 400 artış olmuştur. (Bunda mermercilik sektörünün son yıllardaki büyümenin de etkisi vardır.)

Firmamız, işinde bilgi ve tecrübe sahibi, seçkin kadroya sahiptir. Mevcut kadromuzla yaptığımız ürünler, ithal ürünlerle ikame edilebilmekte olup, ülkemize önemli bir katma değer sağlamaktadır. Ürünlerimizin, ihraç edilmesi için pazar araştırmaları devam etmektedir.

Saygılarımızla,

Elit Madencilik Mühendislik Nak. Gıda Dış Tic. Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Sign Image
X